All Terrain Skate Cross Federation Logo
Menu

Tulokset

Pistetilanne

  Position Nimi Kansallisuus Sija FRA Sija FIN Sija USA Sija CAN WC RC Kokonaistulokset
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1 1000.000 3 Throwout 3 600.000 1 1000.000 2600.00 400.00 3000.00
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 3 600.000 1 1000.000 6 Throwout 4 500.000 2100.00 237.50 2337.50
Maxwell Dunne
3 Maxwell Dunne USA 2 800.000 2 800.000 7 360.000 9 Throwout 1960.00 312.50 2272.50
Dean Moriarity
4 Dean Moriarity CAN 14 180.000 25 Throwout 1 1000.000 2 800.000 1980.00 135.00 2115.00
Marco Dallago
5 Marco Dallago AUT 4 500.000 5 450.000 2 800.000 30 Throwout 1750.00 338.50 2088.50
Tristan Dugerdil
6 Tristan Dugerdil FRA 13 200.000 9 290.000 16 Throwout 6 400.000 890.00 435.00 1325.00
Jim De Paoli
7 Jim De Paoli CHE 10 260.000 21 100.000 25 Throwout 3 600.000 960.00 330.00 1290.00
Kyle Croxall
8 Kyle Croxall CAN 11 240.000 14 180.000 4 500.000 27 Throwout 920.00 275.00 1195.00
Daniel Bergeson
9 Daniel Bergeson USA 8 320.000 10 260.000 5 450.000 23 Throwout 1030.00 130.00 1160.00
Guillaume Bouvet-Morrissette
10 Guillaume Bouvet-morrissette CAN 5 450.000 38 Throwout 10 260.000 11 240.000 950.00 62.50 1012.50
  Position Nimi Kansallisuus Sija FRA Sija FIN Sija USA Sija CAN WC RC Kokonaistulokset
Jacqueline Legere
1 Jacqueline Legere CAN 1 1000.000 5 450.000 7 Throwout 1 1000.000 2450.00 0.00 2450.00
Amanda Trunzo
2 Amanda Trunzo USA 2 800.000 1 1000.000 4 500.000 18 Throwout 2300.00 0.00 2300.00
Myriam Trepanier
3 Myriam Trepanier CAN 4 500.000 9 Throwout 1 1000.000 5 450.000 1950.00 0.00 1950.00
Elaine Topolnisky
4 Elaine Topolnisky CAN 5 450.000 6 Throwout 6 400.000 3 600.000 1450.00 0.00 1450.00
Sydney O'Keefe
5 Sydney O'Keefe USA 3 600.000 7 360.000 5 450.000 13 Throwout 1410.00 0.00 1410.00
Maxie Plante
6 Maxie Plante CAN 8 320.000 11 Throwout 10 260.000 2 800.000 1380.00 0.00 1380.00
Tamara Kajah
7 Tamara Kajah CAN 6 400.000 10 Throwout 3 600.000 7 360.000 1360.00 0.00 1360.00
Sadie Lundquis
8 Sadie Lundquist 17 140.000 34 Throwout 2 800.000 17 140.000 1080.00 0.00 1080.00
9 Sandrine Rangeon FRA 10 260.000 3 600.000 31 Throwout 14 180.000 1040.00 0.00 1040.00
Junko Yamamoto
10 Junko Yamamoto JPN 11 240.000 17 Throwout 9 290.000 4 500.000 1030.00 0.00 1030.00
  Position Nimi Kansallisuus Sija FRA Sija FIN Sija USA Sija CAN Kokonaistulokset
1 Mirko Lahti FIN - - 1 1000.000 1 1000.000 1 1000.000 3000.00
2 Joni Saarinen FIN 1 1000.000 3 600.000 8 Throwout 3 600.000 2200.00
3 Martin Barrau FRA 2 800.000 37 0.000 3 600.000 6 400.000 1800.00
4 Samuel Nadeau CAN - - - - 2 800.000 2 800.000 1600.00
5 Václav Kosnar CZE 3 600.000 7 Throwout 5 450.000 7 360.000 1410.00
6 Petar Sevo NED 5 450.000 8 320.000 9 Throwout 4 500.000 1270.00
7 Oliver Isaac CAN 7 360.000 9 Throwout 4 500.000 10 260.000 1120.00
8 Dmitriy Murlichkin RUS 16 150.000 4 500.000 38 0.000 5 450.000 1100.00
9 Jesse Saurén FIN - - 2 800.000 40 0.000 11 240.000 1040.00
10 Lorenzo Callegari CAN 8 320.000 14 Throwout 6 400.000 12 220.000 940.00

Marseille, France

13th Tammikuu 2017

  Position Nimi Nat Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000.000
Maxwell Dunne
2 Maxwell Dunne USA 800.000
Scott Croxall
3 Scott Croxall CAN 600.000
Marco Dallago
4 Marco Dallago AUT 500.000
Guillaume Bouvet-Morrissette
5 Guillaume Bouvet-morrissette CAN 450.000
Dan Witty
6 Dan Witty USA 400.000
Luca Dallago
7 Luca Dallago AUT 360.000
Daniel Bergeson
8 Daniel Bergeson USA 320.000
Tommy Mertz
9 Tommy Mertz 290.000
Jim De Paoli
10 Jim De Paoli CHE 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
Jacqueline Legere
1 Jacqueline Legere CAN 1000.000
Amanda Trunzo
2 Amanda Trunzo USA 800.000
Sydney O'Keefe
3 Sydney O'Keefe USA 600.000
Myriam Trepanier
4 Myriam Trepanier CAN 500.000
Elaine Topolnisky
5 Elaine Topolnisky CAN 450.000
Tamara Kajah
6 Tamara Kajah CAN 400.000
7 Veronika Windisch AUT 360.000
Maxie Plante
8 Maxie Plante CAN 320.000
9 Amandine Condroyer FRA 290.000
10 Sandrine Rangeon FRA 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
1 Joni Saarinen FIN 1000.000
2 Martin Barrau FRA 800.000
3 Václav Kosnar CZE 600.000
4 Maximilian Hohl AUT 500.000
5 Petar Sevo NED 450.000
6 Lukasz Korzestanski POL 400.000
7 Oliver Isaac CAN 360.000
8 Lorenzo Callegari CAN 320.000
9 Theo Richalet-chaudeur FRA 290.000
10 Leo Dutruel FRA 260.000

Jyväskylä, Suomi

20th Tammikuu 2017

  Position Nimi Nat Pisteet
Scott Croxall
1 Scott Croxall CAN 1000.000
Maxwell Dunne
2 Maxwell Dunne USA 800.000
Cameron Naasz
3 Cameron Naasz USA Throwout
John Fisher
4 John Fisher CAN 500.000
Marco Dallago
5 Marco Dallago AUT 450.000
Dan Witty
6 Dan Witty USA 400.000
7 Mirko Lahti FIN 360.000
Paavo Klintrup
8 Paavo Klintrup FIN 320.000
Tristan Dugerdil
9 Tristan Dugerdil FRA 290.000
Daniel Bergeson
10 Daniel Bergeson USA 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
Amanda Trunzo
1 Amanda Trunzo USA 1000.000
2 Camilla Ojapalo FIN 800.000
3 Sandrine Rangeon FRA 600.000
4 Veronika Windisch AUT 500.000
Jacqueline Legere
5 Jacqueline Legere CAN 450.000
Elaine Topolnisky
6 Elaine Topolnisky CAN Throwout
Sydney O'Keefe
7 Sydney O'Keefe USA 360.000
8 Anne Pohjola FIN 320.000
Myriam Trepanier
9 Myriam Trepanier CAN Throwout
Tamara Kajah
10 Tamara Kajah CAN Throwout
  Position Nimi Nat Pisteet
1 Mirko Lahti FIN 1000.000
2 Jesse Saurén FIN 800.000
3 Joni Saarinen FIN 600.000
4 Dmitriy Murlichkin RUS 500.000
5 Leo Dutruel FRA 450.000
6 Eric Miauton SUI 400.000
7 Václav Kosnar CZE Throwout
8 Petar Sevo NED 320.000
9 Oliver Isaac CAN Throwout
10 Tatu Pulkkinen FIN 260.000

Saint Paul, USA

03rd Helmikuu 2017

  Position Nimi Nat Pisteet
Dean Moriarity
1 Dean Moriarity CAN 1000.000
Marco Dallago
2 Marco Dallago AUT 800.000
Cameron Naasz
3 Cameron Naasz USA 600.000
Kyle Croxall
4 Kyle Croxall CAN 500.000
Daniel Bergeson
5 Daniel Bergeson USA 450.000
Scott Croxall
6 Scott Croxall CAN Throwout
Maxwell Dunne
7 Maxwell Dunne USA 360.000
Luca Dallago
8 Luca Dallago AUT 320.000
9 Mirko Lahti FIN 290.000
Guillaume Bouvet-Morrissette
10 Guillaume Bouvet-morrissette CAN 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
Myriam Trepanier
1 Myriam Trepanier CAN 1000.000
Sadie Lundquis
2 Sadie Lundquist 800.000
Tamara Kajah
3 Tamara Kajah CAN 600.000
Amanda Trunzo
4 Amanda Trunzo USA 500.000
Sydney O'Keefe
5 Sydney O'Keefe USA 450.000
Elaine Topolnisky
6 Elaine Topolnisky CAN 400.000
Jacqueline Legere
7 Jacqueline Legere CAN Throwout
Anais Morand
8 Anaïs Morand CHE 320.000
Junko Yamamoto
9 Junko Yamamoto JPN 290.000
Maxie Plante
10 Maxie Plante CAN 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
1 Mirko Lahti FIN 1000.000
2 Samuel Nadeau CAN 800.000
3 Martin Barrau FRA 600.000
4 Oliver Isaac CAN 500.000
5 Václav Kosnar CZE 450.000
6 Lorenzo Callegari CAN 400.000
7 Alex Schreifels USA 360.000
8 Joni Saarinen FIN Throwout
9 Petar Sevo NED Throwout
10 Cody Mclean USA 260.000

Ottawa, CAN

03rd Maaliskuu 2017

  Position Nimi Nat Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000.000
Dean Moriarity
2 Dean Moriarity CAN 800.000
Jim De Paoli
3 Jim De Paoli CHE 600.000
Scott Croxall
4 Scott Croxall CAN 500.000
Richard Van Wijhe
5 Richard Van wijhe SWE 450.000
Tristan Dugerdil
6 Tristan Dugerdil FRA 400.000
Tommy Mertz
7 Tommy Mertz 360.000
8 Tyler Witty USA 320.000
Maxwell Dunne
9 Maxwell Dunne USA Throwout
Pacôme Schmitt
10 Pacôme Schmitt FRA 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
Jacqueline Legere
1 Jacqueline Legere CAN 1000.000
Maxie Plante
2 Maxie Plante CAN 800.000
Elaine Topolnisky
3 Elaine Topolnisky CAN 600.000
Junko Yamamoto
4 Junko Yamamoto JPN 500.000
Myriam Trepanier
5 Myriam Trepanier CAN 450.000
6 Katrina Buesch GER 400.000
Tamara Kajah
7 Tamara Kajah CAN 360.000
Anais Morand
8 Anaïs Morand CHE 320.000
9 Alicia Blomberg CAN 290.000
10 Dominique Lefebvre CAN 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
1 Mirko Lahti FIN 1000.000
2 Samuel Nadeau CAN 800.000
3 Joni Saarinen FIN 600.000
4 Petar Sevo NED 500.000
5 Dmitriy Murlichkin RUS 450.000
6 Martin Barrau FRA 400.000
7 Václav Kosnar CZE 360.000
8 Marc andre Roy  CA 320.000
9 Pierre-marc Lessard  CA 290.000
10 Oliver Isaac CAN 260.000

Riders Cup

  Position Nimi Nat Sija AUS Sija FIN Sija CAN RC WC Kokonaistulokset
Cameron Naasz
1. Cameron Naasz USA 3 150 1 250 400.00 2600.00 3000.00
Scott Croxall
2. Scott Croxall CAN 5 112.500 4 125.000 237.50 2100.00 2337.50
Maxwell Dunne
3. Maxwell Dunne USA 2 200 5 112.500 312.50 1960.00 2272.50
Dean Moriarity
4. Dean Moriarity CAN 15 60 11 75 135.00 1980.00 2115.00
Marco Dallago
5. Marco Dallago AUT 1 250 32 33.500 17 55 338.50 1750.00 2088.50
Tristan Dugerdil
6. Tristan Dugerdil FRA 3 150 9 85 2 200 435.00 890.00 1325.00
Jim De Paoli
7. Jim De Paoli CHE 10 80 1 250 330.00 960.00 1290.00
Kyle Croxall
8. Kyle Croxall CAN 4 125.000 3 150 275.00 920.00 1195.00
Daniel Bergeson
9. Daniel Bergeson USA 13 65 13 65 130.00 1030.00 1160.00
Guillaume Bouvet-Morrissette
10. Guillaume Bouvet-morrissette CAN 14 62.5 62.50 950.00 1012.50
  Position Nimi Nat Sija AUS Sija FIN Sija CAN RC WC Kokonaistulokset
Jacqueline Legere
1. Jacqueline Legere CAN 0.00 2450.00 2450.00
Amanda Trunzo
2. Amanda Trunzo USA 0.00 2300.00 2300.00
Myriam Trepanier
3. Myriam Trepanier CAN 0.00 1950.00 1950.00
Elaine Topolnisky
4. Elaine Topolnisky CAN 0.00 1450.00 1450.00
Sydney O'Keefe
5. Sydney O'Keefe USA 0.00 1410.00 1410.00
Maxie Plante
6. Maxie Plante CAN 0.00 1380.00 1380.00
Tamara Kajah
7. Tamara Kajah CAN 0.00 1360.00 1360.00
Sadie Lundquis
8. Sadie Lundquist 0.00 1080.00 1080.00
9. Sandrine Rangeon FRA 1 0.00 0.00 1040.00 1040.00
Junko Yamamoto
10. Junko Yamamoto JPN 4 0.00 0.00 1030.00 1030.00

Pistetilanne

  Position Nimi Kansallisuus Sija CAN Sija GER Sija FIN Sija USA WC RC Kokonaistulokset
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1 1000.0 1 1000.000 4 Throwout 1 1000.000 3000.00 385.00 3385.00
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 3 Throwout 2 800.000 1 1000.000 2 800.000 2600.00 550.00 3150.00
Dean Moriarity
3 Dean Moriarity CAN 2 800.0 6 400.000 6 400.000 14 Throwout 1600.00 700.00 2300.00
Tristan Dugerdil
4 Tristan Dugerdil FRA 7 360.0 4 500.000 16 Throwout 3 600.000 1460.00 500.00 1960.00
Luca Dallago
5 Luca Dallago AUT 8 320.0 7 360.000 9 Throwout 5 450.000 1130.00 487.50 1617.50
Pacôme Schmitt
6 Pacôme Schmitt FRA 13 200.0 10 200.000 2 800.000 34 Throwout 1200.00 245.00 1445.00
Maxwell Dunne
7 Maxwell Dunne USA 27 Throwout 10 260.000 11 240.000 4 500.000 1000.00 337.50 1337.50
Kilian Braun
8 Kilian Braun CHE 5 450.0 8 320.000 5 450.000 9 Throwout 1220.00 100.00 1320.00
Kyle Croxall
9 Kyle Croxall CAN - - 3 600.000 12 220.000 6 400.000 1220.00 0.00 1220.00
John Fisher
10 John Fisher CAN 9 290.0 33 70.000 3 600.000 30 Throwout 960.00 122.50 1082.50
  Position Nimi Kansallisuus Sija CAN Sija GER Sija FIN Sija USA Kokonaistulokset
Jacqueline Legere
1 Jacqueline Legere CAN 5 Throwout 1 1000.0 2 800.000 1 1000.000 2800.00
2 Alexis Jackson USA 4 500.0 5 0 1 1000.000 2 800.000 2300.00
Myriam Trepanier
3 Myriam Trepanier CAN 1 1000.0 2 800.0 9 Throwout 4 500.000 2300.00
Elaine Topolnisky
4 Elaine Topolnisky CAN 3 600.0 4 500.0 3 600.000 32 0.000 1700.00
Sydney O'Keefe
5 Sydney O'Keefe USA 8 Throwout 3 600.0 4 500.000 6 400.000 1500.00
Maxie Plante
6 Maxie Plante CAN 2 800.0 7 360.0 15 Throwout 9 290.000 1450.00
Tamara Kajah
7 Tamara Kajah CAN 20 Throwout 5 450.0 13 200.000 3 600.000 1250.00
Amanda Trunzo
8 Amanda Trunzo USA 7 360.0 6 400.0 8 320.000 33 0.000 1080.00
Michaela Michaelson
9 Michaela Michaelson USA 9 Throwout 8 320.0 21 100.000 5 450.000 870.00
Anais Morand
10 Anaïs Morand CHE 16 Throwout 16 220.0 10 260.000 8 320.000 800.00
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 3600.00
2 Team Unrl 3000.00
3 Couch Garden Crew 2150.00
4 Team Finland 1960.00
5 Ice Crew 1920.00
6 Steal17 1760.00
7 Alpine Rockets 1720.00
8 Hill Bombers 1230.00
9 Team Tenson Sweden 1130.00
10 Joma.fi 740.00

Quebec City, Kanada

27th Marraskuu 2015

  Position Nimi Nat Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000.0
Dean Moriarity
2 Dean Moriarity CAN 800.0
Scott Croxall
3 Scott Croxall CAN Throwout
Dylan Moriarity
4 Dylan Moriarity CAN 500.0
Kilian Braun
5 Kilian Braun CHE 450.0
Coleton Haywood
6 Coleton Haywood CAN 400.0
Tristan Dugerdil
7 Tristan Dugerdil FRA 360.0
Luca Dallago
8 Luca Dallago AUT 320.0
John Fisher
9 John Fisher CAN 290.0
10 Reed Whiting USA 260.0
  Position Nimi Nat Pisteet
Myriam Trepanier
1 Myriam Trepanier CAN 1000.0
Maxie Plante
2 Maxie Plante CAN 800.0
Elaine Topolnisky
3 Elaine Topolnisky CAN 600.0
4 Alexis Jackson USA 500.0
Jacqueline Legere
5 Jacqueline Legere CAN Throwout
Salla Kyhala
6 Salla Kyhala FIN 400.0
Amanda Trunzo
7 Amanda Trunzo USA 360.0
Sydney O'Keefe
8 Sydney O'Keefe USA Throwout
Michaela Michaelson
9 Michaela Michaelson USA Throwout
Junko Yamamoto
10 Junko Yamamoto JPN 260.0
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 1000.0
2 Team Unrl 800.0
3 Steal17 600.0
4 Alpine Rockets 500.0
5 Couch Garden Crew 450.0
6 Team Finland 400.0
7 Ice Crew 360.0
8 Globetrotters 320.0
9 Hill Bombers 290.0
10 Team Tenson Sweden 260.0

Munich, Germany

08th Tammikuu 2016

  Position Nimi Nat Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000.000
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 800.000
Kyle Croxall
3 Kyle Croxall CAN 600.000
Tristan Dugerdil
4 Tristan Dugerdil FRA 500.000
Jim De Paoli
5 Jim De Paoli CHE 450.000
Dean Moriarity
6 Dean Moriarity CAN 400.000
Luca Dallago
7 Luca Dallago AUT 360.000
Kilian Braun
8 Kilian Braun CHE 320.000
Paavo Klintrup
9 Paavo Klintrup FIN 290.000
Pacôme Schmitt
10 Pacôme Schmitt FRA 200.000
  Position Nimi Nat Pisteet
Jacqueline Legere
1 Jacqueline Legere CAN 1000.0
Myriam Trepanier
2 Myriam Trepanier CAN 800.0
Sydney O'Keefe
3 Sydney O'Keefe USA 600.0
Elaine Topolnisky
4 Elaine Topolnisky CAN 500.0
Tamara Kajah
5 Tamara Kajah CAN 450.0
5 Alexis Jackson USA 0
Amanda Trunzo
6 Amanda Trunzo USA 400.0
Salla Kyhala
7 Salla Kyhala FIN 0
Maxie Plante
7 Maxie Plante CAN 360.0
Michaela Michaelson
8 Michaela Michaelson USA 320.0
Position Nimi Pisteet
1 Team Unrl 1000.0
2 Ice Crew 800.0
3 Living The Dream 600.0
4 Steal17 450.0
4 Couch Garden Crew 500.0
6 Alpine Rockets 400.0
7 Team Finland 260.0
8 Hill Bombers 360.0
9 Team Tenson Sweden 320.0
10 Globetrotters 220.0

Jyväskylä / Laajis, Suomi

29th Tammikuu 2016

  Position Nimi Nat Pisteet
Scott Croxall
1 Scott Croxall CAN 1000.000
Pacôme Schmitt
2 Pacôme Schmitt FRA 800.000
John Fisher
3 John Fisher CAN 600.000
Cameron Naasz
4 Cameron Naasz USA Throwout
Kilian Braun
5 Kilian Braun CHE 450.000
Dean Moriarity
6 Dean Moriarity CAN 400.000
Paavo Klintrup
7 Paavo Klintrup FIN 360.000
Derrek Coccimiglio
8 Derrek Coccimiglio CAN 320.000
Luca Dallago
9 Luca Dallago AUT Throwout
10 Reed Whiting USA 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
1 Alexis Jackson USA 1000.000
Jacqueline Legere
2 Jacqueline Legere CAN 800.000
Elaine Topolnisky
3 Elaine Topolnisky CAN 600.000
Sydney O'Keefe
4 Sydney O'Keefe USA 500.000
5 Camilla Ojapalo FIN 450.000
6 Susanna Tapani FIN 400.000
7 Sandrine Rangeon FRA 360.000
Amanda Trunzo
8 Amanda Trunzo USA 320.000
Myriam Trepanier
9 Myriam Trepanier CAN Throwout
Anais Morand
10 Anaïs Morand CHE 260.000
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 1000.000
2 Team Finland 800.000
3 Couch Garden Crew 600.000
4 Alpine Rockets 500.000
5 Joma.fi 450.000
6 Team Unrl 400.000
7 Ice Crew 360.000
8 Team Russia 320.000
9 Team Tenson Sweden 290.000
10 Steal17 260.000

Saint Paul, USA

26th Helmikuu 2016

  Position Nimi Nat Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000.000
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 800.000
Tristan Dugerdil
3 Tristan Dugerdil FRA 600.000
Maxwell Dunne
4 Maxwell Dunne USA 500.000
Luca Dallago
5 Luca Dallago AUT 450.000
Kyle Croxall
6 Kyle Croxall CAN 400.000
Dan Witty
7 Dan Witty USA 360.000
Derek Wedge
8 Derek Wedge CHE 320.000
Kilian Braun
9 Kilian Braun CHE Throwout
Guillaume Bouvet-Morrissette
10 Guillaume Bouvet-morrissette CAN 260.000
  Position Nimi Nat Pisteet
Jacqueline Legere
1 Jacqueline Legere CAN 1000.000
2 Alexis Jackson USA 800.000
Tamara Kajah
3 Tamara Kajah CAN 600.000
Myriam Trepanier
4 Myriam Trepanier CAN 500.000
Michaela Michaelson
5 Michaela Michaelson USA 450.000
Sydney O'Keefe
6 Sydney O'Keefe USA 400.000
Sadie Lundquis
7 Sadie Lundquist 360.000
Anais Morand
8 Anaïs Morand CHE 320.000
Maxie Plante
9 Maxie Plante CAN 290.000
10 Emma Krieter USA 260.000
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 1000.000
2 Team Unrl 800.000
3 Couch Garden Crew 600.000
4 Team Finland 500.000
5 Steal17 450.000
6 Ice Crew 400.000
7 Hill Bombers 360.000
8 Alpine Rockets 320.000
9 Joma.fi 290.000
10 Team Tenson Sweden 260.000

Riders Cup

Pistetilanne

  Position Nimi Kansallisuus Sija USA Sija FIN Sija NI Sija CAN WC RC Kokonaistulokset
Scott Croxall
1 Scott Croxall CAN 9 Throwout 1 1000.0 1 1000.0 2 800 2800.00 525.00 3325.00
Cameron Naasz
2 Cameron Naasz USA 4 500.0 3 600.0 5 Throwout 1 1000 2100.00 412.50 2512.50
Dean Moriarity
3 Dean Moriarity CAN 2 800.0 7 Throwout 3 600.0 4 500 1900.00 475.00 2375.00
Kyle Croxall
4 Kyle Croxall CAN 1 1000.0 4 500.0 9 290.0 15 Throwout 1790.00 525.00 2315.00
Dylan Moriarity
5 Dylan Moriarity CAN 6 400.0 9 Throwout 2 800.0 5 450 1650.00 490.00 2140.00
Marco Dallago
6 Marco Dallago AUT 5 450.0 2 800.0 8 320.0 13 Throwout 1570.00 417.50 1987.50
Paavo Klintrup
7 Paavo Klintrup FIN 18 Throwout 14 180.0 6 400.0 7 360 940.00 290.00 1230.00
Miikka Jouhkimainen
8 Miikka Jouhkimainen FIN 12 220.0 5 450.0 10 260.0 33 Throwout 930.00 292.50 1222.50
Tristan Dugerdil
9 Tristan Dugerdil FRA 7 360.0 24 Throwout 16 160.0 9 290 810.00 202.50 1012.50
Dan Witty
10 Dan Witty USA 3 600.0 23 80.0 17 140.0 21 60.0 880.00 95.00 975.00
  Position Nimi Kansallisuus Sija USA Sija FIN Sija NI Sija CAN Kokonaistulokset
Salla Kyhala
1 Salla Kyhala FIN 1 1000 - - - - 1 1000 2000.00
Jacqueline Legere
2 Jacqueline Legere CAN 2 800 - - - - 5 450 1570.00
Tamara Kajah
3 Tamara Kajah CAN 3 600 - - - - 3 600 1450.00
Myriam Trepanier
4 Myriam Trepanier CAN 7 360 - - - - 7 360 920.00
Elaine Topolnisky
5 Elaine Topolnisky CAN - - - - - - 2 800 800.00
Michaela Michaelson
6 Michaela Michaelson USA 5 450 - - - - - - 600.00
Sadie Lundquis
7 Sadie Lundquist 6 400 - - - - - - 525.00
8 Jessica Mahler CAN 10 260 - - - - 10 260 520.00
9 Gwynne Attenborough CAN 4 500 - - - - - - 500.00
Maxie Plante
10 Maxie Plante CAN - - - - - - 4 500 500.00
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 2360.00
2 Prestige Worldwide 2250.00
3 Team Finland 1550.00
4 Ice Crew 1540.00
5 Hill Bombers 1460.00
6 Couch Garden Crew 1340.00
7 The Swiss Squad 840.00
8 Mountain Rockers 710.00
9 Team Czech-Germany 650.00
10 Team Quebec 620.00

Saint Paul, USA

24th Tammikuu 2015

  Position Nimi Nat Pisteet
Kyle Croxall
1 Kyle Croxall CAN 1000.0
Dean Moriarity
2 Dean Moriarity CAN 800.0
Dan Witty
3 Dan Witty USA 600.0
Cameron Naasz
4 Cameron Naasz USA 500.0
Marco Dallago
5 Marco Dallago AUT 450.0
Dylan Moriarity
6 Dylan Moriarity CAN 400.0
Tristan Dugerdil
7 Tristan Dugerdil FRA 360.0
Pacôme Schmitt
8 Pacôme Schmitt FRA 320.0
Scott Croxall
9 Scott Croxall CAN Throwout
10 Reed Whiting USA 260.0
  Position Nimi Nat Pisteet
Salla Kyhala
1 Salla Kyhala FIN 1000
Jacqueline Legere
2 Jacqueline Legere CAN 800
Tamara Kajah
3 Tamara Kajah CAN 600
4 Gwynne Attenborough CAN 500
Michaela Michaelson
5 Michaela Michaelson USA 450
Sadie Lundquis
6 Sadie Lundquist 400
Myriam Trepanier
7 Myriam Trepanier CAN 360
Sydney O'Keefe
8 Sydney O'Keefe USA 320
9 Emma Krieter USA 290
10 Jessica Mahler CAN 260
Position Nimi Pisteet
1 Prestige Worldwide 1000.0
2 Ice Crew 800.0
3 Team Finland 600.0
4 Team Murica 500.0
5 Couch Garden Crew 450.0
6 The Swiss Squad 400.0
7 Living The Dream 360.0
8 Team Quebec 320.0
9 Mountain Rockers 290.0
10 Hill Bombers 260.0

Helsinki, Suomi

07th Helmikuu 2015

  Position Nimi Nat Pisteet
Scott Croxall
1 Scott Croxall CAN 1000.0
Marco Dallago
2 Marco Dallago AUT 800.0
Cameron Naasz
3 Cameron Naasz USA 600.0
Kyle Croxall
4 Kyle Croxall CAN 500.0
Miikka Jouhkimainen
5 Miikka Jouhkimainen FIN 450.0
Wisam Gharzoul
6 Wisam Gharzoul SWE 400.0
Dean Moriarity
7 Dean Moriarity CAN Throwout
Tommy Merz
8 Adam Horst CAN 320.0
Dylan Moriarity
9 Dylan Moriarity CAN Throwout
10 Andrey Lavrov RUS 260.0

Results coming soon

Belfast, Northern Ireland

21st Helmikuu 2015

  Position Nimi Nat Pisteet
Scott Croxall
1 Scott Croxall CAN 1000.0
Dylan Moriarity
2 Dylan Moriarity CAN 800.0
Dean Moriarity
3 Dean Moriarity CAN 600.0
Luca Dallago
4 Luca Dallago AUT 500.0
Cameron Naasz
5 Cameron Naasz USA Throwout
Paavo Klintrup
6 Paavo Klintrup FIN 400.0
Derek Wedge
7 Derek Wedge CHE 360.0
Marco Dallago
8 Marco Dallago AUT 320.0
Kyle Croxall
9 Kyle Croxall CAN 290.0
Miikka Jouhkimainen
10 Miikka Jouhkimainen FIN 260.0
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 1000.0
2 Prestige Worldwide 800.0
3 Couch Garden Crew 600.0
4 Ice Crew 500.0
5 Team Finland 450.0
6 Hill Bombers 400.0
7 Team Czech-Germany 360.0
8 Team Pb & J 320.0
9 The Swiss Squad 290.0
10 Afterski Team Sweden 260.0

Edmonton, Kanada

12th Maaliskuu 2015

  Position Nimi Nat Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 800
Tommy Mertz
3 Tommy Mertz 600
Dean Moriarity
4 Dean Moriarity CAN 500
Dylan Moriarity
5 Dylan Moriarity CAN 450
5 Andrey Lavrov RUS 240.0
Tommy Merz
6 Adam Horst CAN 400
Paavo Klintrup
7 Paavo Klintrup FIN 360
Daniel Bergeson
8 Daniel Bergeson USA 320
Matt Johnson
9 Matt Johnson 180.0
  Position Nimi Nat Pisteet
Salla Kyhala
1 Salla Kyhala FIN 1000
Elaine Topolnisky
2 Elaine Topolnisky CAN 800
Tamara Kajah
3 Tamara Kajah CAN 600
Maxie Plante
4 Maxie Plante CAN 500
Jacqueline Legere
5 Jacqueline Legere CAN 450
6 Stephanie Fedoruk CAN 400
Myriam Trepanier
7 Myriam Trepanier CAN 360
8 Tracy Robinson CAN 320
9 Logan Sager CAN 290
10 Jessica Mahler CAN 260
Position Nimi Pisteet
1 Living The Dream 1000
2 Hill Bombers 800
3 The Bergy Bunch 600
4 Team Finland 500
5 Prestige Worldwide 450
6 Team Russia 400
7 Wild Minnesota 360
8 United Roofing 320
9 Couch Garden Crew 290
10 Team Jamw 260

Riders Cup

  Position Nimi Nat Sija USA Sija AUT Sija FIN Sija CAN RC WC Kokonaistulokset
Scott Croxall
1. Scott Croxall CAN 6 Throwout 4 125 1 250 3 150 525.00 2800.00 3325.00
Cameron Naasz
2. Cameron Naasz USA 1 250 14 62.5 6 100 17 Throwout 412.50 2100.00 2512.50
Dean Moriarity
3. Dean Moriarity CAN 2 200 2 200 11 75 475.00 1900.00 2375.00
Kyle Croxall
4. Kyle Croxall CAN 4 125 5 Throwout 2 200 2 200 525.00 1790.00 2315.00
Dylan Moriarity
5. Dylan Moriarity CAN 3 150 8 90 21 Throwout 1 250 490.00 1650.00 2140.00
Marco Dallago
6. Marco Dallago AUT 5 112.5 1 250 17 55 417.50 1570.00 1987.50
Paavo Klintrup
7. Paavo Klintrup FIN 10 Throwout 9 85 10 80 4 125 290.00 940.00 1230.00
Miikka Jouhkimainen
8. Miikka Jouhkimainen FIN 18 52.5 3 150 8 90 292.50 930.00 1222.50
Tristan Dugerdil
9. Tristan Dugerdil FRA 10 3 52.5 24 37.5 5 112.5 202.50 810.00 1012.50
Dan Witty
10. Dan Witty USA 7 95 95.00 880.00 975.00

Pistetilanne

  Position Nimi Kansallisuus Sija FIN Sija USA Sija RU Sija CAN Kokonaistulokset
Marco Dallago
1 Marco Dallago AUT 1 1000.00 1 1000.00 2 800.00 1 1000.00 3800.00
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 4 500.00 2 800.00 9 290.00 2 800.00 2390.00
Cameron Naasz
3 Cameron Naasz USA 7 360.00 3 600.00 1 1000.00 11 240.00 2200.00
Luca Dallago
4 Luca Dallago AUT 5 450.00 9 290.00 10 260.00 3 600.00 1600.00
5 Fabian Mels GER 2 800.00 7 360.00 7 360.00 31 28.00 1548.00
6 Reed Whiting USA 9 290.00 5 450.00 14 180.00 10 260.00 1180.00
Pacôme Schmitt
7 Pacôme Schmitt FRA 3 600.00 8 320.00 65 11.00 17 140.00 1071.00
Dean Moriarity
8 Dean Moriarity CAN 17 140.00 34 22.00 4 500.00 7 360.00 1022.00
Kyle Croxall
9 Kyle Croxall CAN 14 180.00 10 260.00 34 22.00 5 450.00 912.00
Kilian Braun
10 Kilian Braun SUI 10 260.00 12 220.00 35 20.00 8 320.00 820.00
Position Nimi Pisteet
1 COUCH GARDEN CREW 3250.00
2 LIVING THE DREAM 3000.00
3 CRAZY CANUCKS 2160.00
4 TEAM MURICA 2000.00
5 SWATCH PROTEAM 1970.00
6 PRESTIGE WORLDWIDE 1590.00
7 TEAM FINLAND 1440.00
8 TEAM QUEBEC 1060.00
9 TEAM SKINS 1040.00
10 MOUNTAIN ROCKERS 1020.00

Helsinki, Suomi

1st February 2014

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
Marco Dallago
1 Marco Dallago AUT 1000.00
2 Missing Athlete N/A 800.00
Pacôme Schmitt
3 Pacôme Schmitt FRA 600.00
Scott Croxall
4 Scott Croxall CAN 500.00
Luca Dallago
5 Luca Dallago AUT 450.00
6 TONI HEIKKKILA FIN 400.00
Cameron Naasz
7 Cameron Naasz USA 360.00
8 Missing Athlete N/A 320.00
9 Missing Athlete N/A 290.00
Kilian Braun
10 Kilian Braun CHE 260.00
Position Nimi Pisteet
1 LIVING THE DREAM 1000.00
2 COUCH GARDEN CREW 800.00
3 PRESTIGE WORLDWIDE 600.00
4 TEAM MURCIA 500.00
5 CRAZY CANUCKS 450.00
6 ARCTIC TEAM 400.00
7 TEAM SKINS 360.00
8 GENTLEMANS 320.00
9 ROCKING WELL 290.00
10 TEAM FINLAND 260.00

Saint Paul, USA

22nd February 2014

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
Marco Dallago
1 Marco Dallago AUT 1000.00
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 800.00
Cameron Naasz
3 Cameron Naasz USA 600.00
4 Andrew Bergeson USA 500.00
5 Missing Athlete N/A 450.00
Miikka Jouhkimainen
6 Miikka Jouhkimainen FIN 400.00
7 Missing Athlete N/A 360.00
Pacôme Schmitt
8 Pacôme Schmitt FRA 320.00
Luca Dallago
9 Luca Dallago AUT 290.00
Kyle Croxall
10 Kyle Croxall CAN 260.00
Position Nimi Pisteet
1 COUCH GARDEN CREW 1000.00
2 LIVING THE DREAM 800.00
3 PRESTIGE WORLDWIDE 600.00
4 TEAM MERCIA 500.00
5 SWATCH PROTEAM 450.00
6 TEAM CZECH 400.00
7 MOUNTAIN ROCKERS 360.00
8 TEAM SKINS 320.00
9 ZUBZ 290.00
10 CRAZY CANUCKS 260.00

Moscow, Venäjä

8th March 2014

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000.00
Marco Dallago
2 Marco Dallago AUT 800.00
3 Missing Athlete N/A 600.00
Dean Moriarity
4 Dean Moriarity CAN 500.00
Michal Urban
5 Michal Urban CZE 450.00
6 Missing Athlete N/A 400.00
7 Missing Athlete N/A 360.00
Paavo Klintrup
8 Paavo Klintrup FIN 320.00
Scott Croxall
9 Scott Croxall CAN 290.00
Luca Dallago
10 Luca Dallago AUT 260.00
Position Nimi Pisteet
1 CRAZY CANUCKS 1000.00
2 SWATCH PROTEAM 800.00
3 TEAM MURICA 600.00
4 TEAM QUEBEC 500.00
5 COUCH GARDEN CREW 450.00
6 LIVING THE DREAM 400.00
7 TEAM FINLAND 360.00
8 ARCTIC TEAM 320.00
9 TEAM CZECH 290.00
10 MOUNTAIN ROCKERS 260.00

Quebec City, Kanada

22nd March 2014

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
Marco Dallago
1 Marco Dallago AUT 1000.00
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 800.00
Luca Dallago
3 Luca Dallago AUT 600.00
Derek Wedge
4 Derek Wedge CHE 500.00
Kyle Croxall
5 Kyle Croxall CAN 450.00
6 Tristan DUGERDIL FRA 400.00
Dean Moriarity
7 Dean Moriarity CAN 360.00
Kilian Braun
8 Kilian Braun CHE 320.00
9 John Fisher CAN 290.00
10 Missing Athlete N/A 260.00
Position Nimi Pisteet
1 COUCH GARDEN CREW 1000.00
2 LIVING THE DREAM 800.00
3 TEAM FINLAND 600.00
4 SWATCH PROTEAM 500.00
5 CRAZY CANUCKS 450.00
6 TEAM MURICA 400.00
7 NIGHT RIDERS 360.00
8 QUEBEC PICKUP 320.00
9 PYHTääN JäTKäT 290.00
10 THE EH TEAM 260.00

Tulokset

  Position Nimi Kansallisuus Sija CAN Sija CHE Sija NLD Sija USA Sija CAN Kokonaistulokset
Derek Wedge
1 Derek Wedge SUI 3 600 9 290 1 1000 7 360 6 400 2650.00
Kyle Croxall
2 Kyle Croxall CAN 4 500 20 110 73 8.6 1 1000 1 1000 2618.60
Cameron Naasz
3 Cameron Naasz USA 17 140 1 1000 27 45 3 600 2 800 2585.00
Scott Croxall
4 Scott Croxall CAN 2 800 3 600 43 17.6 2 800 33 24 2241.60
Marco Dallago
5 Marco Dallago AUT 9 290 5 450 2 800 10 260 8 320 2120.00
Miikka Jouhkimainen
6 Miikka Jouhkimainen FIN 5 450 4 500 6 400 9 290 9 290 1930.00
7 Kim Muller SUI 18 130 2 800 39 18.8 4 500 10 260 1708.80
Paavo Klintrup
8 Paavo Klintrup FIN 19 120 34 22 4 500 8 320 5 450 1412.00
Jim De Paoli
9 Jim De Paoli SUI 7 360 12 220 17 140 6 400 11 240 1360.00
Tommy Merz
10 Adam Horst CAN 6 400 10 260 29 36 34 22 4 500 1218.00
Position Nimi Pisteet
1 Swatch ProTeam 3250
2 International Gladiators 2720
3 Living The Dream 2700
4 Mountain Rockers 2100
5 Team Finland 1620
6 Zubz 1240
7 Icebreakers 1190
8 Team Czech 1070
9 Team Ottawa 950
10 Team Can-Am 860

Quebec, Kanada

March 16th 2013

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
1 Arttu Pihlainen FIN 1000
Scott Croxall
2 Scott Croxall CAN 800
Derek Wedge
3 Derek Wedge SUI 600
Kyle Croxall
4 Kyle Croxall CAN 500
Miikka Jouhkimainen
5 Miikka Jouhkimainen FIN 450
Tommy Merz
6 Adam Horst CAN 400
Jim De Paoli
7 Jim De Paoli SUI 360
Martin Niefnecker
8 Martin Niefnecker GER 320
  Position Nimi Kansallisuus
1 Dominique Thibault CAN
2 Salla Kyhala FIN
3 Fannie Desforges CAN

Lausanne, Sveitsi

March 2nd 2013

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
Cameron Naasz
1 Cameron Naasz USA 1000
2 Kim Muller SUI 800
Scott Croxall
3 Scott Croxall CAN 600
Miikka Jouhkimainen
4 Miikka Jouhkimainen FIN 500
Marco Dallago
5 Marco Dallago AUT 450
Coleton Haywood
6 Coleton Haywood CAN 400
Pacôme Schmitt
7 Pacôme Schmitt FRA 360
8 Andreas Ruegge SUI 320

Landgraaf, Alankomaat

February 9th 2013

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
1
Derek Wedge
Derek Wedge SUI 1000
2
Marco Dallago
Marco Dallago AUT 800
3
Bart van Roosmalen NED 600
4
Paavo Klintrup
Paavo Klintrup FIN 500
5
Fabian Mels GER 450
6
Miikka Jouhkimainen
Miikka Jouhkimainen FIN 400
7
Khariton Vlasov RUS 360
8
Janis Lutholf SUI 320

Saint Paul, USA

January 26th 2013

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
1
Kyle Croxall
Kyle Croxall CAN 1000
2
Scott Croxall
Scott Croxall CAN 800
3
Cameron Naasz
Cameron Naasz USA 600
4
Kim Muller SUI 500
5
John Fisher
John Fisher CAN 450
6
Jim De Paoli
Jim De Paoli SUI 400
7
Derek Wedge
Derek Wedge SUI 360
8
Paavo Klintrup
Paavo Klintrup FIN 320

Niagara Falls, Kanada

December 1st 2012

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
1
Kyle Croxall
Kyle Croxall CAN 1000
2
Cameron Naasz
Cameron Naasz USA 800
3
Kilian Braun
Kilian Braun SUI 600
4
Tommy Merz
Adam Horst CAN 500
5
Paavo Klintrup
Paavo Klintrup FIN 450
6
Derek Wedge
Derek Wedge SUI 400
7
Martin Niefnecker
Martin Niefnecker GER 360
8
Marco Dallago
Marco Dallago AUT 320

Tulokset

  Position Nimi Kansallisuus Sija CAN Sija SWE Sija NLD Sija USA Kokonaistulokset
Kyle Croxall
1 Kyle Croxall CAN 2 800 13 200 1 1000 1 1000 3000
2 Arttu Pihlainen FIN 1 1000 2 800 7 360 2 800 2960
Scott Croxall
3 Scott Croxall CAN 3 600 3 600 4 500 3 600 2300
Tommy Merz
4 Adam Horst CAN 4 500 1 1000 6 400 9 290 2190
Paavo Klintrup
5 Paavo Klintrup FIN 5 450 20 110 3 600 4 500 1660
6 Fabian Mels GER 34 22 33 24 2 800 5 450 1296
Jim De Paoli
7 Jim De Paoli SUI 10 260 4 500 14 180 8 320 1260
Kilian Braun
8 Kilian Braun SUI 33 24 9 290 5 450 6 400 1164
9 Kim Muller SUI 38 19.1 5 450 9 290 10 260 1019
10 Andrey Lavrov RUS 11 240 18 130 10 260 18 130 760

Quebec, Kanada

March 17th 2012

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
1 Arttu Pihlainen FIN 1000
Kyle Croxall
2 Kyle Croxall CAN 800
Scott Croxall
3 Scott Croxall CAN 600
Tommy Merz
4 Adam Horst CAN 500
Paavo Klintrup
5 Paavo Klintrup FIN 450
6 Gabriel Andre CAN 400
7 Glenn Bakx NED 360
Derek Wedge
8 Derek Wedge SUI 320
  Position Nimi Kansallisuus
1 Fannie Desforges CAN
2 Salla Kyhala FIN
3 Marquise Brisebois CAN
Amanda Trunzo
4 Amanda Trunzo USA

Åre, Sweden

February 18th 2012

  Position Nimi Kansallisuus Pisteet
Tommy Merz
1 Adam Horst CAN 1000
2 Arttu Pihlainen FIN 800